Shitja e Cancelo te Man City nën hetim

schedule19:23 - 8 Dhjetor, 2022

schedule 19:23 - 8 Dhjetor, 2022

Transferimi i Joao Cancelo nga Juventusi te Manchester City, në verën e vitit 2019, është një nga 22 marrëveshjet e klubit italian që janë nën hetim nga Prokuroria Publike Italiane, në kuadër të operacionit që tashmë çoi në largim. të gjithë drejtuesve të Juventusit.

Në atë kohë, mbrojtësi i djathtë portugez u drejtua për në Premier League në këmbim të 65 milionë eurove, me brazilianin Danilo që bëri të kundërtën, pikërisht në të njëjtën ditë, në një marrëveshje me vlerë 37 milionë euro.

Sipas Gazzetta Dello Sport, ka dyshime për parregullsi në marrëveshje, pasi të dyja transferimet kishin parashikuar pagesën në tre këste, 2019, 2020 dhe 202,  dhe gjithmonë në të njëjtat ditë, më 22 gusht, për të dy klubet. /G.D abcnews.al/