Shijaku u mbulua nga tymi, Partia e Lirisë: Bashkia nuk paguan asnjë lek për mbeturinat që depoziton

schedule13:50 - 7 Shtator, 2022

schedule 13:50 - 7 Shtator, 2022

Deputeti Petrit Vasili dhe Koordinatorja Kombëtare e Luftës kundër Korrupsionit në Partinë e Lirisë, Brisida Shehaj kanë mbajtur një konferencë për mediat, ku kanë zbuluar të tjera fakte për aferën e inceneratorëve.

Ashtu siç kishte paralajmëruar edhe kryetari i kësaj partie, Ilir Meta, në emisionin “Log” në Abc, Vasili dhe Shehaj u ndalën ndal tek djegia e mbetjeve në bashkinë e Shijakut.

“Një situatë shumë e rëndë. Meta ngriti shqetësimin për mënyrën se si trajtohen mbeturinat. Jo më lart nga dje, kryetari i bashkisë së Shijakut pati kurajon të mashtronte duke thënë publikisht se bashkia nuk paguan asnjë lek për mbeturinat që depoziton”, tha Vasili.

 

/abcnews.al