Sherr mes demokratëve në selinë blu në Kurbin, qëllohet me armë zjarri, arratiset autori

schedule20:08 - 28 Nëntor, 2022

schedule 20:08 - 28 Nëntor, 2022

Të shtëna me armë zjarri  në qiell janë shënuar mbrëmjen e së hënës në sheshin e Laçit në Kurbin.

Abc mëson se autori është larguar nga vendngjarja.  Nuk raportohet për të plagosur.

Konflikti ka ndodhur në afërsi të selisë blu në Laç. Sipas  burimeve ka pasur një takim te kandidatëve të primareve të PD-së në selinë blu, ku dhe ka nisur sherri mes tyre.

Pritet njoftimi i policisë për më shumë detaje rreth ngjarjes.

 /abcnews.al/