Shërbimit Shtetëror i Emergjencave të Ukrainës tha se dy persona janë vrarë në një sulm ajror në qytetin Zhytomyr

schedule01:43 - 2 Mars, 2022

schedule 01:43 - 2 Mars, 2022

Dy persona janë vrarë në një sulm ajror në qytetin Zhytomyr, në perëndim të Kievit, sipas Shërbimit Shtetëror të Emergjencave të Ukrainës. Tre të tjerë u plagosën dhe më shumë njerëz mund të mbeten nën rrënoja, tha shërbimi qeveritar raporton “BBC”.

Shërbimit Shtetëror i Emergjencave të Ukrainës tha gjithashtu se të paktën 10 shtëpi dhe një spital lokal u dëmtuan në sulm. Shërbimit Shtetëror i Emergjencave të Ukrainës publikoi gjithashtu foto për të treguar një zjarr që shpërtheu në disa prej shtëpive të dëmtuara.  / abcnews.al