Shërbimi i Sigurisë Ruse parandalon sulmin terrorist në Kaliningrad

schedule19:05 - 4 Mars, 2021

schedule 19:05 - 4 Mars, 2021

Shërbimi Federal i Sigurisë në Rusi njoftoi parandalimin  e një sulmi terrorist në Kaliningrad.

Një shtetas rus ka rënë në pranga për komplotin e sulmit, shkruajnë mediat e huaja.

Në një komunikim nga FSB , u bë me dije se komploti synonte përmbysjen e qeverisë dhe nxitjen e urrejtjes në Kaliningrad.

Gjithashtu sipas Shërbimit Federal të Sigurisë, në vendin ku edhe u arrestua autori, u gjetën pajisje shpërthyese, materiale udhëzuese për ndërtimin e pajisjeve shpërthyese.

/abcnews.al/