Shërbimet e patrullës së kufirit të gjelbër gjejnë një person të pajetë në Kakavijë

schedule10:01 - 8 Dhjetor, 2021

schedule 10:01 - 8 Dhjetor, 2021

Një 68-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugë në Kakavijë të Gjirokastrës. Trupi i tij është konstatuar nga shërbimet e patrullës së kufirit të gjelbër. Nga këqyrja paraprake në trupin e të riut nuk janë konstatuar shenja dhune.

“Më datë 08.12.2021, rreth orës 08:30, nga shërbimet e patrullës së kufirit të gjelbër Kakavije, në rrugë, në fshatin Kakavije, Gjirokastër, është gjetur i pajetë, shtetasi P. S., rreth 68 vjeç, banues në Gjirokastër.

Nga këqyrja paraprake e trupit nuk vërehen shenja dhune. Gjithashtu nga veprimet paraprake hetimore, dyshohet se vdekja mund të jetë shkaktuar nga shkaqe natyrore. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia. /Abcnews.al