Shënohen 88 raste të reja me COVID-19 dhe 6 viktima në Maqedoninë e Veriut

schedule16:54 - 5 Gusht, 2020

schedule 16:54 - 5 Gusht, 2020

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bëri me dije gjashtë persona kanë humbur betejën me COVID-19.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar 88 raste të reja, duke e çuar në këtë mënyrë në 11.289 numrin e përgjithshëm.

Maqedonia e Veriut deri më tani ka kryer 108.384 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 1.507 teste të kryera gjatë ditës së fundit.

Shifra të larta vijon të regjistrojë edhe Kosova. Gjatë 24 orëve të fundit 15 qytetarë humbën jetën si pasojë e COVID-19, bëri me dije Ministria e Shëndetësisë në Kosovë.

Lexo edhe: 15 viktima dhe 218 raste të reja me COVID-19 në Kosovë