“Shembull frymëzimi për brezat e rinj”: Mjekja në pension kthehet në punë për shkak të koronavirusit

11:51 | 26/03/202011:510

Presidenti i Republikës Ilir Meta në rrjetin social “Facebook” ka shprehur mirënjohjen për profesionin mjekëve. Në një foto të publikuar të mjekes gjinekologe, Meta shkruan se është një shembull frymëzimi për brezat e rinj.

Gjithashtu Meta shkruan se në këtë situatë të vështirë pandemi vjen në jetë dhe i shëndetshëm një foshnje në spitalin e Peqinit. Duke falenderuar edhe mjeken gjinekologe Burbuqe Ajazi, Presidenti thekson se edhe pse ka mbushur moshën e pensionit ajo është rikthyer në punë për ti ardhur në ndihmë stafit për shkak të situatës së pandemisë.

Statusi:

“Mjekja gjinekologe, Burbuqe Ajazi, ndonëse prej vitesh e ka mbushur moshën e pensionit, vazhdon të shërbejë me shumë profesionalizëm, përkushtim dhe pasion në spitalin e Peqinit, duke u kthyer në shembull të jashtëzakonshëm frymëzimi për brezat e rinj të mjekëve dhe infermierëve. Edhe pse në një periudhë të vështirë për të gjithë shëndetësinë shqiptare për shkak të situatës së pandemisë 🔴COVID-19 mjekja e nderuar dje në mbrëmje ka dalë në punë, dhe së bashku me stafin e mrekullueshëm të mjekëve të Peqinit, ka asistuar për lindjen e shëndetshme të një bebi👶 shumë të bukur! 😍Duke i uruar jetë të gjatë dhe shëndet foshnjës së sapolindur, ndaj me prindërit gëzimin për lindjen e djalit të tyre në këto momente shumë të lumtura e të veçanta për ta. 🙏💐Në këtë situatë të vështirë të gjithë kemi nevojë për lajme kaq të mira! Mirënjohje dhe falenderim të thellë për mjeken e nderuar Burbuqe Ajazi”, shkruan Meta.

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono