Shameti: Kukësi skuadra më e mirë, Gjici njihet për objektivin fitore

22:46 | 20/02/202022:460

Ylli Shameti ka luajtur për gjashtë sezone me Kukësin, përpara se të largohej në verë drejt Gjilanit në Kosovë. Mbrojtësi i njohur ka thënë fjalët e para në emisionin “Pressing” në ABC News, aty ku deklaron se Kukësi është me meritë në vendin e parë.

Mendoj se Kukësi është skuadra më e mirë e kampionatit, e tregon renditja. E kam ndjekur kampionatin shqiptar, sidomos Kukësin, ish-skuadrën time. Mendoj se janë me meritë në vend të parë për atë që kanë dhënë.

Gjici? Njihet presidenti i Kukësit, gjatë gjithë historisë së vet, e ka pasur si objektiv vetëm fitoren. Dhe në ndeshje miqësore, ka pasur gjithmonë dëshirën për të fituar. Shumë mirë bën, çdokush futet në një ndeshje për të fituar“, deklaron 35-vjeçari. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono