Shalke 04 proteston për luftën në Ukrainë, heq sponsorin Gazprom të Rusisë

schedule15:16 - 24 Shkurt, 2022

schedule 15:16 - 24 Shkurt, 2022

Sulmi rus në Ukrainë ka bërë që shumë persona dhe institucione të reagojnë ndaj kësaj lufte.

Klubi gjerman i Shalke 04 ka bërë reagimin e tij duke hequr nga fanella sponsorin kryesor të klubit , atë të Gazprom.

Gazprom është një nga kompanitë më të mëdha ruse dhe Shalke 04, në shenjë proteste ka fshirë sponsorin./ h.ll/abcnews.al