Sezoni super i Etrit Berishës, portieri i kombëtares mes tre më të mirëve

schedule19:57 - 14 Mars, 2020

schedule 19:57 - 14 Mars, 2020

Edhe pse Spal renditet në vend të parafundit në Serie A dhe Etrit Berisha ka pësuar 44 gola në 26 ndeshje, portiere i kombëtares kuqezi po zhvillon një sezon të jashtëzakonshëm. 31-vjeçari nga Prishtina ka kryer pritje të jashtëzakonshme dhe falë tij Spal ndodhet ende në garë për të siguruar qëndrimin në elitë.

Statistikat e SquaWke Football e rëndisin Berishën në 5 portierët me më shumë pritje në 5 kampionatet kryesore të Europës (Itali, Angli, Spanjë, Gjermani, Francë). “Gardiani” i skuadrës italiane ka kryer 107 ndërhyrje të sakta, duke u renditur i treti.

Vetëm Aitor Fernandez i Levante (126) dhe Martin Dubravka i Neëcastle (117) kanë bërë më mirë se Etrit Berisha, ndërsa pesëshja e parë kompletohet nga Bernd Leno i Arsenal dhe Aaron Ramsdale i Bournemouth. /abcnews.al