Serbia konfirmon tetë raste të reja me COVID 19, shkon në 97 numri i personave të infektuar

schedule09:57 - 19 Mars, 2020

schedule 09:57 - 19 Mars, 2020

Vijon të rritet numri i personave të infektuar me COVID 19 në Serbi, ku tetë raste të reja janë shtuar këtë të enjte.

Ministria e Shëndetësisë së Serbisë ka njoftuar se me rastet të infektuar ka shkuar në  97 numri i personave të infektuar me koronavirus në Serbi.

Që nga raporti i fundit, në orën 18:00 të mbrëmjes së të mërkurës deri në orën 08 :00 të mëngjesit mostrat u testuan për 46 persona, 8 prej të cilëve ishin pozitivë dhe 38 negativë ndaj COVID 19./abcnews.al