Sekuestrohet mbi 130 kg drogë

schedule10:39 - 10 Shtator, 2019

schedule 10:39 - 10 Shtator, 2019

Rreth 57 kilogramë kanabis është sekuestruar gjate një operacioni antidrogë në Fier. Dy persona kanë përfunduar në pranga kurse dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Lënda narkotike u gjet në banesat e shtetasve të ndaluar në fshatin Cakran.

Policia sekuestroi edhe një armë zjarri dhe municion luftarak. Ndërsa 73 kilogramë marijuanë është bllokuar gjatë një aksioni tjetër antidrogë në kufirin greko-shqiptar, në Janinë.

Policia greke ka ndaluar një mjet që vinte nga kufiri i gjelbër dhe brenda makinës u gjetën 47 pako me 73 kilogramë drogë. Gjatë operacionit është arrestuar një shtetas grek.  /ABC News Albania 24/7