Sekreti në “make up” si mbretëreshat duken më të reja

schedule08:56 - 11 Gusht, 2022

schedule 08:56 - 11 Gusht, 2022

Princesha Diana mund ta ketë bërë markën e saj dalluese të syrit blu në vijën e qerpikëve të poshtëm, por si nusja e saj, Kate Middleton, dhe mbretëresha Letizia tregojnë preferencën e tyre për një tjetër element kryesor të grimit të femrave, i cili u lejon atyre të fshehin vite që nga pamja e tyre.

Kate Middleton-Queen Letizia | Produkti i tyre i preferuar i grimit

Të dyja priren të shmangin eyeliner-in klasik të zi, i cili tenton t’i bëjë tiparet e fytyrës më “të egra”, por edhe të duken më “të rënda” në pamjet e mëngjesit dhe pothuajse gjithmonë preferojnë eyeliner ngjyrë kafe.

Mbretëresha e Spanjës zakonisht “rreshton” konturin e syve me një laps kafe të hapur, ndërsa Dukesha e Kembrixhit preferon të theksojë më shumë këndin e jashtëm duke përdorur një laps në nuancën kafe të errët. Emëruesi i përbashkët i dukjeve të grimit të të dyve është lëkura “transparente”, faqet rozë, vetullat e pasura dhe buzët nudo , të cilat e bëjnë pamjen e tyre të duket edhe më rinore.

Vlen të theksohet se të dy së ​​fundmi kanë hequr dorë nga ndarja anësore e tyre të guximshme dhe kanë adoptuar një pamje më të hijshme të flokëve me një ndarje në mes, e cila thekson më shumë këndet e fytyrës dhe e bën atë të duket më e hollë, duke nxjerrë në pah tiparet e saj./abcnews.al