Sekretet e bukurisë për thonjtë

schedule20:14 - 29 Prill, 2021

schedule 20:14 - 29 Prill, 2021

Edhe pa përdorur llak, një parakusht për thonjtë e bukur në të dy këmbët dhe duart, është kujdesi i tyre i mirë. Për ta arritur këtë, nuk është e nevojshme të drejtohemi në sallone bukurie për manikyr dhe pedikyr, pasi ne mund ta bëjmë atë në shtëpi.

Këshillat e mëposhtme mund të na sigurojnë një rezultat të kënaqshëm

– Nëse kutikulat tentojnë të zënë të gjithë sipërfaqen e gozhdës, ne duhet t’i shtyjmë ato brenda çdo ditë. Për një kohë të shkurtër rezultati do të kompensohet, me thonjtë që duken më të mëdhenj dhe më të pastruar.

– Mos harroni hidratimin e tyre, i cili mund të bëhet ose me krem ​​hidratues ose me vaj, pasi hidratimi i dobët prishet dhe zhvishet.

– Pedikyrja në shtëpi nuk është e vështirë. Së pari bëjmë eksfolion me kripë dhe pak locion trupi. Shpëlajini dhe thajini mirë dhe më pas shtypni kutikulat brenda. Ne përfundojmë procesin duke aplikuar një llak transparent.

– Ne nuk e heqim shtresimin e duarve që duhet, nëse është e mundur, të bëhet 2 deri në 3 herë në javë si dhe hidratimin e tyre me krem. Dhe kjo sepse thonjtë e bukur duhet të shoqërohen me duar të pastruara./abcnews.al