Schweinsteiger beson se Gjermania ka një problem të madh në mbrojtje, lavdëroi vetëm një lojtar

schedule12:00 - 2 Dhjetor, 2022

schedule 12:00 - 2 Dhjetor, 2022

“Gjermania ka vetëm një mbrojtës të nivelit të lartë dhe ai është Antonio Rudiger. Pjesa tjetër janë në nivelin e Bundesligës”, u tha gazetarëve Bastian Schweinsteiger pas ndeshjes mes Kosta Rikës dhe Gjermanisë.

Në të vërtetë, Rudiger ishte ndoshta i vetmi lojtar i qëndrueshëm në mbrojtjen gjermane në këtë Kupë Botërore. Mbrojtësi qendror ishte gjithashtu shumë i rrezikshëm përpara dhe mund të shënonte disa gola.

Kombëtarja gjermane u largua nga turneu me 4 pikë. Gjermanët humbën ndaj Japonisë, barazuan me Spanjën dhe mundën Kosta Rikën. /G.D abcnews.al/