Scholes nuk i konsideron të suksesshme transferimet e Varane dhe Sancho

schedule23:34 - 29 Shtator, 2022

schedule 23:34 - 29 Shtator, 2022

Paul Scholes ka kritikuar politikën e transferimeve të Manchester United.

“Jadon Sancho ishte një lojtar i ri për të cilin Manchester United shpenzoi shumë para, por nuk shkëlqeu vërtet në ligë. Dhe pse një klub si Reali e la Varane të largohej? Nëse e keni parë atë sezonin e kaluar, loja e tij nuk dukej si duhet. Nuk mendoj se ishte një dritare e madhe transferimi. Askush në klub nuk merr përgjegjësi për këtë, shkruan abcnews.al.

Ai [Solskjaer] u përpoq. Por nga jashtë, dukej sikur lojtarët po talleshin pak, ata bënë atë që donin, dolën në fushën e futbollit dhe secili ishte në botën e tij, ata bënë atë që donin, dhe jo atë që pritej prej tyre ose çfarë kërkonin prej tyre një trajner. Dhe ndeshjet sapo vazhduan.

Këtë vit, Casemiro u nënshkrua në dy ditë. Pyes veten nëse ky transferim ishte trajner. Para të mëdha, kontratë të gjatë. Unë mendoj se ata duhet të vënë dikë në krye të rekrutimit. Dhe në fund, menaxheri fajësohet për këtë”, tha ish- mesfushori i Manchester United për The Overlap. /G.D abcnews.al/