Sazan Guri “gozhdon” Drejtoreshën e AKU: Në 50 mijë fara shalqiri, pse hidhni në treg farën e 49999?

schedule21:56 - 28 Shtator, 2022

schedule 21:56 - 28 Shtator, 2022

Ambientalisti Sazan Guri ka bërë sërish një tjetër pyetje epike ndërsa në emisionin “Bardh a Zi” në Abc të moderuar nga Ornela Gaçe dhe Erion Kristo, tema “Verdikt për Sigurinë Ushqimore”.

Ai tha se në Shqipëri nuk ka siguri ushqimore ndërsa mori si shembull shalqirin.

Pjesë nga biseda:

Guri: Si ka mundësi 50 mijë fara domateje dhe hidhet në trg fare 49999?

Deda: Se është më e lira.

Guri: Unë s’kam lidhje me drejtoreshën po më habit si hidhet në treg fara e 49999 me atë turjelën jeshile.

/Abcnews.al/