Sarri: Penalltia kundër Milanit ishte, Posta Italiane? Ishte një shaka

schedule09:43 - 14 Shkurt, 2020

schedule 09:43 - 14 Shkurt, 2020

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, foli në konferencën për shtyp pas barazimit 1-1 kundër Milanit. Pasi analizoi ndeshje, tekniku italian gjithashtu foli për polemikat me Postën Italiane: “Nuk kam asnjë mos-respektim të punëtorëve. Unë vij nga një familje punëtore dhe jam krenar që jam një djalë i tyre.

Është një histori qesharake dhe as nuk dua ta komentoj atë. Unë nuk bëj shaka më, sepse nuk dua ta vë emrin e Juventusit në vështirësi, është një shaka që të gjithë bëjmë në kafe”.

Pastaj një pasazh në gjykimin kundër Milanit: “Kishte edhe penallti ndaj Cuadrados dhjetë minuta më parë. Penallti ishte, sepse ekziston një krah i hapur. Po ju them se nuk më pëlqejnë rregullat e tanishme, por nëse rregullat janë këto, duhet t’i pranojmë”, tha mes të tjerash Sarri./abcnews.al