“Sarri i ka lodhur”, te Juventusi lojtarët zgjedhin trajnerin e ri

23:11 | 28/01/202023:110

Juventusi zhvilloi një ndeshje aspak të mirë kundër Napolit dhe u rikthye pa pikë në Torino. Humbja e fundit ka krijuar polemika, më shumë për lojën e kampionëve në fuqi. Maurizio Sarri nuk po arrin t’i bëjë lojtarët të luajnë bukur dhe është i akuzuari kryesor.

Agjenti i Fabio Cannavaros, ish-mbrojtësit të Juventusit dhe fituesit të “Topit të Artë” në vitin 2006, Enrico Fedele ka dhënë një deklaratë të bujshme për Bello del Calcio.

Lojtarët e Juventusit janë lodhur me Sarrin dhe duan përsëri Max Allegrin. Ky është shkaku pse Napoli fitoi lehtësisht kundër bardhezinjve. Nëse Juventusi ndodhet në vend të parë në Serie A, është e gjitha meritë e yjeve që ka në ekip“, thekson Fedele. /abcnews.ak


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono