Sampaoli e mbyll me Marseille, shkak “zënkat” për merkaton

schedule13:39 - 1 Korrik, 2022

schedule 13:39 - 1 Korrik, 2022

Jorge Sampaoli do të lërë skuadrën e Marseille dhe pritet që kjo të bëhet zyrtare.

Trajneri argjentinas ka vendosur ta lërë klubin francez, për shkak se pretendon se nuk po mbështetet për merkaton.

Marseille ndërkohë ka nisur menjëherë nga puna për të gjetur pasuesin e Sampaoli. / abcnews.al