Saimir Tahiri, sprova e një kërkese për arrestim

schedule22:20 - 23 Tetor, 2017

schedule 22:20 - 23 Tetor, 2017

Kërkesa e prokurorisë për arrestimin e Saimir Tahirit dhe përgjimet italiane të një organizate narkotrafiku që lakonte emrin e tij tronditën fort politikën këtë javë. Dritëhijet e kësaj ngjarje politike, me prapaskenat e saj ju ftojmë t’i ndiqni në analizën e Mimoza Koçiut me Politika në ABC News.