Rusët bombardojnë zonën e banuar në Kiev, kryebashkiaku: Një i vdekur dhe 19 të plagosur

schedule10:37 - 18 Mars, 2022

schedule 10:37 - 18 Mars, 2022

Forcat ruse kanë vijuar me sulmet te civilët.  Një person ka vdekur pas bombardimeve në një zonë të banuar të Kievit, tha kryebashkiaku .

Vitali Klitschko në një postim në rrjetet sociale, ka shpërndarë një vide nga zona e bombardur.

“Armiku vazhdon të sulmojë kryeqytetin”, shkruan ai. “Në mëngjes, një zonë banimi në rrethin Podolsk u granatua. “Një person ka vdekur, 19 janë lënduar, mes të cilëve katër fëmijë.

Gjashtë shtëpi, kopshte dhe një shkollë janë dëmtuar. Ekipet e shpëtimit dhe mjekët po punojnë në vend”, shtoi kryebashkiaku. /abcnews.al