Rrjedhje gazi në një shkollë në Don Bosko, evakuohen nxënësit! 4 prej tyre dërgohen në spital

schedule10:23 - 20 Janar, 2021

schedule 10:23 - 20 Janar, 2021

Evakuohen nxënësit në shkollën jo publike në Don Bosko “Albanian Qatar College”. Shkak është bërë rrjedhja e gazit në sistemin e ngrohjes. 4 prej tyre kanë pasur marrje mendsh dhe janë dërguar në spital ku po marrin ndihmën e parë mjekësore.

Policia bën me dije se në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e uniformave blu të cilët po punojnë për normalizimin e situatës.

“Më datë 20.01.2021, rreth orës 09:30, në një shkollë në rrugën “Don Bosko”, si pasojë e një rrjedhje gazi në sistemin e ngrohjes, është bërë evakuimi i të gjithë nxënësve të shkollës.

Gjithashtu  janë dërguar në spital, katër prej nxënësve ku po ju jepet ndihma mjekësore, pa probleme për jetën. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë, të cilët po punojnë për  normalizimin e situatës”, njofton policia./mv.abcnews.al