Rinovimi me Edi Rejën, Salihi mesazh Armand Dukës

schedule12:41 - 20 Tetor, 2019

schedule 12:41 - 20 Tetor, 2019

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, duhet të vendosë në lidhje me trajnerin e kombëtares, Edy Reja. Italianit i përfundon kontrata në nëntor dhe koha nuk pret. Në krye të kuqezinjve ai ka bërë një punë të mirë deri më tani.

Mosha është faktori kundër italianit, pasi ka mbushur 74 vjeç. Gjithsesi ai e thotë shpesh se ndihet i ri. Gjithashtu në konferencat për shtyp ka deklaruar se është i gatshëm të rinovoje. Pro zgjatjes së bashkëpunimit është edhe Hamdi Salihi.

Shkodrani ka folur në emisionin “Zona Gol” në Supersport dhe e vlerëson Rejën. Në fund Duka është ai që vendos, ndërkohë që Salihi i përçon një mesazh kreut të federatës. “Unë ia kam thënë trajnerit, disa gjëra në fushë i shoh edhe si lojtar, edhe si trajner. Është një njeri që duhet t’i besohet, por në fund gjërat i vendos presidenti.

Kam mendimin se ka bërë një punë të mirë, më shumë për qartësinë që lojtarët kanë në fushë. Është i thjeshtë dhe i qartë në gjërat që bën. Besoj që ajo që ka treguar ekipi në fushë i ka dhënë të drejtë trajnerit”, është shprehur Salihi, i cili është pjesë e stafit të teknikut italian të kombëtares. /abcnews.al