Renault zbulon zyrtarisht modelin e ri, Kiger

schedule07:54 - 9 Mars, 2021

schedule 07:54 - 9 Mars, 2021

Në Indi, Renault ka zbuluar zyrtarisht modelin e ri, Kiger, i cili dallohet për nga bukuria në dizajn dhe ekonomik në konsumin e karburantit.

Kiger i ri vjen me një sasi të ndërtuar në platforma të modifikuara CMF-A, afërsisht 4 metra të gjata, 175 cm të gjera, 160 cm të larta dhe distanca midis boshteve të rrotave është 250 cm.

Ndër më të goditurat në këtë veturë është dizajni dallues i fronteve, logoja e madhe e Renault që shfaqet në mes të pjesës së përparme, si dhe format e fenerëve dhe dritave të mjegullës që sugjerojnë modernitetin dhe modernitetin, përveç ngjyra e zezë që nxjerr në pah modelin e kulmit, krahët e ajrit të instaluar në të dhe modelin e amortizatorëve dhe vrimat e ajrit në sasi.
Modernizmi ruhet në kabinën e kësaj makine gjithashtu, pasi ndërfaqja e komandës është e pajisur me një sistem të përparuar multimedial që mund të kontrollohet përmes një ekrani të madh prekës, dhe mund të komunikojë me telefona dhe pajisje inteligjente përmes Apple CarPlay dhe Android Auto, dhe makina është e pajisur gjithashtu me sisteme audio Arkamys Auditorium 3D, të cilat shpërndajnë tinguj 3D në kabinën.

Kiger do të ofrojë motorë ekonomikë me benzinë ​​1.0 litërsh me një kapacitet prej 72 dhe 96 kuaj fuqi, dhe motorë me tre cilindra me turbo që gjenerojnë çift rrotullues ekuivalent me 100 kf, duke punuar me kuti automatike./abcnews.al