Rekordi i ri i Paolo Venturinit

schedule20:19 - 21 Janar, 2019

schedule 20:19 - 21 Janar, 2019

Ëshët agjent policie në Itali, personi që ka thyer një record të ri për sa i përket atletikës. Paolo Venturin ka vrapuar për 39 kilometra në një temperaturë prej minus 52 gradësh në Rusi.

Ka vrapuar për 39 kilometra në një temperaturë minus 52 gradë Celsius. Sipërmarrja e jashtëzakonshme në Rusinë e Ftohtë është bërë nga italiani Paolo Venturini, agjent policie në profegsion dhe atlet në grupin sportive “Flakët e Arta” në Itali. Për të përshkruar distancën mes Tomtor dhe Oimiakon, i konsideruar si vendi më i ftohtë i populluar në botë, Venturinit i janë dashur rreth katër orë./abcnews.al