Rekord të vdekurish nga Covid në Australi

schedule08:25 - 28 Janar, 2022

schedule 08:25 - 28 Janar, 2022

Australia ka regjistruar numrin më të lartë të viktimave që nga fillimi i pandemisë. Vendi regjistroi 98 viktima në 24 orë.

Australia ka regjistruar 35 raste të reja me Omicron. Ndërsa rastet e përgjithshme janë në rënie, shefi i infermierisë dhe mamisë së vendit, Prof Alison McMillan , tha se normat e vdekjeve kishin shënuar rritje.

Australia ka regjistruar 2,468,597 raste dhe 3,500 viktima që nga fillimi i pandemisë.

/abcnews.al