Rekord të infektuarish në Tokio, rreth 3 mijë raste në 24 orë

schedule11:00 - 27 Korrik, 2021

schedule 11:00 - 27 Korrik, 2021

Tokio ka regjistruar 2, 848 në raste të reja në 24 orë, numri më i lartë i të infektuarve ndërsa vendi po zhvillon Lojërat Olimpike.

Më herët, agjencia e lajmeve Jiji tha se numri i rasteve të reja, pritet të shkojë  në 3,000.

Rikujtojmë se Japonia ka regjistruar 870,445 raste dhe 15,129 viktima që nga fillimi i pandemisë./abcnews.al