Rekord i zi viktimash nga Covid në Maqedoni, konfirmohen 591 raste të reja

schedule18:51 - 16 Nëntor, 2020

schedule 18:51 - 16 Nëntor, 2020

Shifër rekord viktimash nga Covid është shënuar gjatë 24 orëve të fundi në Maqedoninë e Veriut.

Statistikat e orëve të fundit bëjnë  me dije se 40 persona kanë humbur jetën dhe nga 1 683 teste janë konfirmuar pozitiv me Covid 591.

Numri më i lartë të rasteve të reja me Covid është shënuar në Shkup.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me covid 47 641 raste të reja mes të cilëve kanë humbur jetën 1 345 persona./abcnews.al