Reguilon dhe Dier, “Heronjtë” e Tottenham që shpëtuan tifozin e Newscastle

schedule15:59 - 18 Tetor, 2021

schedule 15:59 - 18 Tetor, 2021

Në ndeshjen mes Newscastle dhe Totenhem, ka ndodhur një rast shumë emocionues.

Teksa ishte fundi i pjesës së parë të ndeshjen një tifoz në tribunë nuk ishtë në gjendje të mirë shëndetësore. I pari që pa një situatë të tillë ishte lojtari i Totenhem Sergio Reguilon, i cili vrapoi menjëher tek gjyqtari kryesor, ku i shpjegoi edhe situatën e tifozit.

Menjëherë u ndërpre ndeshja, që stafi mjeksor t’i vinte në ndihmë tifozit të Newscastle. Lojtari Eric Dier ishtë ai që kërkoi nga stafi të ndërhynin duke iu thënë atyre se duhej të shpejtonin, që të mbanin tifozin në jetë.

Një gjest shumë i veçantë nga dy futbollistët e Totenhem që nga “Soccer AM”, kanë marrë falenderime, kundrejt asaj që bënë për tifozin.

/abcnews.al