Real Madridi është gati të shpenzojë më shumë se 120 milionë euro për transferimin e Bellingham

schedule19:01 - 5 Janar, 2023

schedule 19:01 - 5 Janar, 2023

Mesfushori i Borussia Dortmundit, Jude Bellingham është më i kërkuari i merkatos nga klube si Liverpool dhe Real Madrid.

Sipas gazetës spanjolle Marca, Real Madridi është gati të paguajë më shumë se 120 milionë euro për transferimin e Jude Bellingham.

Kujtojmë se Jude Bellingham u njoh si futbollisti më i shtrenjtë në botë për momentin. Këto janë rezultatet e një studimi të kryer nga ekspertë të Observatorit të Futbollit CIES.

Jude Bellingham ka qenë me Borussia Dortmund që nga vera e vitit 2020 pas një transferimi nga Birmingham City. /G.D abcnews.al/