Reagimi i “Gjermanisë” për “5 qershorin”, Meta: Koha për të dëgjuar avokatët më të besuar!

schedule10:17 - 27 Korrik, 2020

schedule 10:17 - 27 Korrik, 2020

Presidenti Meta ka reaguar pas deklaratës së reporterit të CDU/CSU Christian Schmidt, i cili tërhoqi vëmendjen e kryeministrit Rama për të mos bërë veprime të njëanshme me ndryshimin e kushtetutës dhe heqjen e të drejtës për koalicione parazgjedhore sipas vullnetit të partive.

LEXO edhe: REAGIMI/ Reporteri i CDU/CSU: Bëni kujdes!, “JO” ndryshimeve në Kushtetutë pa Opozitën jashtë Parlamentit

Meta shkruan se është koha të dëgjohen avokatët më të besueshëm, siç i quan ai, për të ardhmen evropiane të Shqipërisë.

“Koha për t’i dëgjuar avokatët më seriozë dhe më të besueshëm për të ardhmen europiane të Shqipërisë!”, shkruan presidenti./abcnews.al