Raporti Venus-Uran/ 2 shenjat e Horoskopit që do të kenë zhvillime në jetën romantike dhe personale

schedule11:40 - 24 Maj, 2023

schedule 11:40 - 24 Maj, 2023

Urani dhe Venusi nënkuptojnë vetëm një gjë dhe këto janë surpriza të këndshme. Zhvillime pozitive të papritura. Nga njëra anë, planeti Urani sjell energjinë e të papriturës dhe të papriturës, ndërsa aspekti i tij specifik me Venusin duket të jetë veçanërisht i favorshëm për çështje romantike dhe personale.

Gjithashtu, ky gjashtëkëndor krijon një dëshirë për më shumë liri dhe pavarësi në marrëdhëniet tona dhe ka mundësi që të sjellë zbulime ose realizime të papritura që do të na ndihmojnë të gjejmë zgjidhje për problemet dhe të sqarojmë një situatë.

Cilat shenja janë më të prekura nga seksiti i Venusit dhe Uranit Demi?

Siç e keni kuptuar këtë herë, ju keni pjesën tuaj të drejtë, pasi ka shumë ngjarje astrologjike që po ndodhin në boshtin tuaj. Nga njëra anë, Jupiteri, i cili është në shenjën tuaj, nga ana tjetër, planeti juaj sundues, pra Venusi, formon një gjashtëkëndësh me Uranin dhe ju sjell fat të mire për ditë dhe zhvillime të favorshme. Kjo periudhë është veçanërisht e rëndësishme pasi në jetën tuaj do të shfaqen njerëz që mund t’ju japin zgjidhje për çështjet që ju shqetësojnë. Interesi juaj përqendrohet kryesisht në zgjerimin tuaj, kështu që përpiquni të konsideroni me kujdes opsionet tuaja dhe të merrni rrezikun e duhur.

Gaforrja

Është koha që ju t’i thoni lamtumirë rutinës për pak kohë dhe t’i thoni një po të madhe udhëtimeve dhe aktiviteteve që nuk i keni bërë kurrë më parë. Ky gjashtëkëndor do t’ju motivojë të provoni rrugë të reja dhe të vini në kontakt me njerëz jokonvencionale, të cilët do t’ju hapin horizonte të reja dhe do t’ju ndihmojnë t’i shihni situatat në një mënyrë tjetër. Në favor të veçantë do të jetë edhe jeta juaj shoqërore, diçka për të cilën keni shumë nevojë pasi kohët e fundit gjërat kanë qenë në një periudhë tranzitore, gjatë së cilës keni qenë të mbyllur me veten.

Virgjëresha

Për ju Virgjëresha, ky gjashtëkëndësh ka një rëndësi të veçantë. Nga data 26/05 do të rifitoni optimizmin dhe do keni mundësi shumë të rëndësishme sidomos në jetën profesionale. Një partneritet i ri mund t’ju japë mundësinë për të zgjeruar ose ndjekur atë që keni ëndërruar gjithmonë. Jini të hapur ndaj të gjitha llojeve të sugjerimeve, ndërsa në të njëjtën kohë mos hezitoni të planifikoni një udhëtim apo një aktivitet që do të rikthejë emocionet në jetën tuaj të përditshme./abcnews.al