Rama pas Lu-së: Lufta me krimin s’është lojë politike

schedule12:33 - 7 Nëntor, 2017

schedule 12:33 - 7 Nëntor, 2017

Ka reaguar edhe kryeministri Rama që e ka përcjellë live këtë event në FB e tij. Me shkronja kapitale, kryeministri shkruan se Qëndrimin e vet Kryeministri e shkruan me shkronja kapitale se “Lufta me krimin nuk është lojë politike dhe mes qeverisë që lufton krimin e atyre që luajnë politikisht e mediatikisht me krimin për baltosjen e qeverisë, dallimi është i qartë: Nga LUFTA fiton Shqipëria dhe njerëzit e zakonshëm të saj. Ndërsa nga LOJA ziejnë kazanet e politikës e të medias që helmojnë papushim opinionin për hesape mizerabël, politike e financiare, por edhe për të penguar drejtësinë e re që po vjen.”/abc news