Rama nga Maroku: Rëndësi njohja e Kosovës nga Serbia

schedule14:22 - 4 Nëntor, 2017

schedule 14:22 - 4 Nëntor, 2017

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në rrjetin social Facebook disa momente të pjesmarrjes në edicionin e 10-ë të Konferencës së Politikave Botërore e cila u zhvillua në Marok. Shefi i ekzekutivit Edi Rama i ka kushtuar një paragraf diskutimit të tij në konferencë përballë homologes serbe Ana Brnabiç, përballë së cilës theksoi se Serbia duke njohur Kosovën do të bëjë një hap të madh përpara dhe do të lehtësohet nga një barrë e së shkuarës në këtë moment historik për rajonin që përballet me nevojën për të kompletuar procesin e nisur të bashkimit me Europën, – përfundon postimin në facebook kryeministri./ABC News.