Rama në twitter: Bisedë me Shtëpinë e Bardhë, në fokus Shqipëria e rajoni

schedule15:21 - 31 Janar, 2019

schedule 15:21 - 31 Janar, 2019

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Twitterin e tij një bisedë që ka zhvilluar me Këshilltarin për Sigurinë në kabinetin e Presidentit amerikan, Donald Trump. Rama shkruan në postimin e tij: “Bisedë me Shtëpinë e Bardhë. Në fokusin e bisedës Shqipëria,rajoni dhe objektivi strategjik për një marrëveshje paqeje mes Kosovës e Serbisë, që të mbyllë konfliktin historik. Sipas kryeministrit Rama, Këshilltari për Sigurinë John Bolton, e ka fandëruar në emër të Presidentit Trump për qëndrimet konseguente të Shqipërisë. /abcnews.al