Rama largon Braçen nga qeveria, tre ministrat që ikin nga dikasteret e tyre

schedule12:26 - 2 Shtator, 2021

schedule 12:26 - 2 Shtator, 2021

Tre ministra do i bashkohen Erion Braçes në listën e të larguarve nga qeveria në mandatin e ardhshëm të socialistëve.

Elita Gjonaj e cila më herët ka drejtuar ministrinë e Drejtësisë ka marrë si detyrë sekretare për rolin e gruas.

Ndërkohë Blendi Klosi, nga ministër Turizmi është emëruar sekretar Organizativ, post i cili më herët është mbajtur nga Servet Pëllumbi.

Anila Denaj nuk do të jetë më në qeveri si ministre e Financave dhe Ekonomisë, por ka marrë detyrën e sekretares së Burimeve Njerëzore.

Braçes iu përmend emri nga kryeministri Edi Rama vetëm si kandidat për kryesinë e partisë. m.v/abcnews.al