Raiola hyn në rrëmujën Donnarumma- Navas

schedule15:22 - 17 Nëntor, 2021

schedule 15:22 - 17 Nëntor, 2021

Porta e PSG-së është një situatë  vërtetë e nxehtë për Pochettino. Trajneri argjentinas ka dy gjela në të njëjtën stilolaps dhe problemi mund të shpërthejë më shpejt se sa vonë. Gara mes Keylor Navas dhe Donnarumma nuk ndalet dhe sot Raiola, përfaqësuesi i portierit italian, ka dhënë mendimin e tij se si do të përfundojë çështja.

Nuk e di nëse është problem, por jam i sigurt se si do të përfundojë kjo situatë e portierëve të PSG-së. Dhe do të përfundojë mirë për Donnarumma. Do të duhet kohë dhe durim, do të zgjidhet“, thotë përfaqësuesi kontrovers i lojtarëve, në deklaratat për portalin tuttomercatoweb.com.

Donnarumma mbërriti në merkaton e PSG-së verën e kaluar me synimin për të qenë portieri titullar dhe duke bërë kështu kërcimin që i mungonte në karrierë.

Por jo gjithçka po shkon ashtu siç pritej si nga lojtari ashtu edhe nga agjenti i tij, pasi ai ka përballë një Keylor që kërkon pozicionin e tij. Vendimi i Pochettino ka qenë që të alternojë të dy portierët në formacion. Diçka që Raiola shpreson se do të marrë fund, por përfundon me një lajm të mirë për repartin e tij. r.t/abcnews.al