Ra në një gropë 15 metra të thellë, zjarrfikësit shpëtojnë qenin e verbër

schedule13:49 - 22 Shtator, 2022

schedule 13:49 - 22 Shtator, 2022

Zjarrfikësit në Kaliforni kanë shpëtuar një qen të verbër, i cili u arratis nga oborri i pronarit të tij dhe ra në një gropë 15 metra të thellë në një kantier ndërtimi.

Departamenti i Zjarrfikësve të Pasadenës tha se një ekuipazh kërkimi dhe shpëtimi u ndihmua nga zjarrfikës nga Arcadia, kur qeni u gjend të martën në mbrëmje.

Pronari i qenit 13-vjeçar, i cili jeton pranë kantierit, tha se qeni i verbër, i quajtur Cezari, u arratis përmes një vrime në gardhin e saj.

Zjarrfikësit përdorën një sistem litarësh dhe rrotullash për ta shpëtuar. Zjarrfikësi ishte në gjendje ta vendoste Cezarin me një parzmore dhe ta ngrinte përsëri në tokë të fortë. Cezari nuk dukej se ishte i lënduar dhe u ribashkua me pronarin e tij në vendngjarje./abcnews.al