Qëlloi me armë zjarrin të riun në Francë, arrestohet shqiptari

schedule14:21 - 9 Dhjetor, 2022

schedule 14:21 - 9 Dhjetor, 2022

Një shqiptar është arrestuar në Francë, pasi ka qëlluar me armë zjarri një 20-vjeçar në Lyon.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmë orës 23:30, në rrugën 98, Joliot-Curie, në një zonë të njohur për policin

Mediet ne Francë shkruajnë se i plagosuri ndodhet në spital, dhe se gjendja e tij po monitorohet nga mjekët./abcnews.al/