Që nga fillimi i pandemisë 1,300 foshnje në Brazil kanë humbur jetën nga Covid-19

schedule20:50 - 14 Prill, 2021

schedule 20:50 - 14 Prill, 2021

Prej më shumë se një viti bota është goditur nga pandemia e Covid-19.

Brazili është ndër vendet që ka regjistruar shifra të larta të humbjes së jetëve si edhe të rasteve të reja me koronavirus.

Lexo edhe: Jair Bolsonaro: Një rrezik për Brazilin dhe botën

Por një aspekt akoma më tronditës është edhe fakti se Brazili ka shënuar edhe një numër të lartë të foshnjave që kanë humbur jetën nga Covid-19.

Sipas BBC që nga fillimi i pandemisë 1,300 foshnje nën moshën një vjeç kanë vdekur nga koronavirus.

/abcnews.al/