Qarku i Kukësit bëhet “blu”, PD fiton bindshëm

schedule20:30 - 26 Prill, 2021

schedule 20:30 - 26 Prill, 2021

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Qarkun e Kukësit. Partia Demokratike ka dalë forcë e parë me 24071 vota në total ose 62.2% kundrejt 13865 votave ose 35.8%. Ndërkohë 2188 vota kanë rezultuar të pavlefshme. LSI-ja është lënë pas nga PSD-ja dhe LRE.

Bashkia Kukës

PD-AN 12852
PS 8091
PSD 119
LRE 116
LSI 36

Bashkia Tropojë

PD-AN 6443
PS 3094
PSD 40
LSI 12

Bashkia Has

PD-AN 4776
PS 2671
LSI 16

/abcnews.al