Putin i shqetësuar për konfliktin Izrael-Palestinë: Prek interesat e sigurisë sonë

schedule14:57 - 14 Maj, 2021

schedule 14:57 - 14 Maj, 2021

Rusia është e shqetësuar për konfliktin izraelito-palestinez që mund të ndikojë në sigurinë e saj. Kështu është shprehur sot Presidentit Vladimir Putin, i cili ka folur në një takim të Këshillit Rus të Sigurisë.

“Unë do të doja të dëgjoja mendimin tuaj se si po shpaloset situata në Lindjen e Mesme,” u tha ai anëtarëve, sipas agjencisë së lajmeve Interfax.

“Konfliktin i përshkallëzuar izraelito-palestinez po ndodh në afërsi të kufijve tanë dhe prek drejtpërdrejt interesat e sigurisë sonë.” /abcnews.al