Pulisic mund të vazhdojë karrierën në Serie A

schedule23:35 - 24 Janar, 2023

schedule 23:35 - 24 Janar, 2023

Sulmuesi i Chelsea, Christian Pulisic, mund të vazhdojë karrierën e tij në Serie A.

Sipas Marca, Milan po tregon një interes aktiv për lojtarin.

Trajneri i Bluve, Graham Potter, nuk po llogarit më te 24-vjeçari, ndaj lojtarit i është kërkuar të kërkojë një ekip të ri.

Pulisic ka bërë 21 paraqitje për blutë në të gjitha garat këtë sezon, duke shënuar një gol dhe duke dhënë dy asistime. /G.D abcnews.al/