“Puç Kushtetues”! Surprizon Presidenti, fton në takim fondacionin Soros

schedule18:48 - 16 Nëntor, 2019

schedule 18:48 - 16 Nëntor, 2019

Pas ftesës për takim që, kreu i shtetit i dërgoi kryetarit të PD Lulzim Basha, kryetarëve të partive të koalicionit Opozita e Bashkuar dhe Këshillit të Ambasadorëve shqiptarë, së fundmi Presidenti Meta fton dhe Fondacionin për Shqoëri të Hapur, SOROS, për një takim javën në vijim.  Meta e ka cilësuar si një takim për puçin e Gjykatës Kushtetuese.

Ftesat për takime nga presidenti i Republikës vijnë pas përplasjeve mes mazhorancës sa i përket emërimeve në Gjykatën Kushtetuese./abcnews.al