Pse këto proteza kanë dalë në ankand?

schedule16:41 - 12 Shtator, 2022

schedule 16:41 - 12 Shtator, 2022

Një kompani ankandi me bazë në Kaliforni po shet një pjesë të pazakontë të relikeve të Detroit Tigers, pra bëhet fjalë për protezat e Ty Cobb.

Dhëmbët i përkisnin Cobb, i cili luajti për Tigers nga viti 1905 deri në 1926 dhe vdiq në vitin 1961.

“Fillimisht me burim nga koleksioni i biografit të Cobb, Al Stump, dërguesi ynë i bleu ato në shitjen e famshme Barry Halper në vitin 1999 dhe i ka në pronësi që atëherë,” thuhet në njoftim. “Nofullat e famshme të Cobb-it u ekspozuan në muzeun në Cooperstown, NY”.

Kujtojmë që Cobb ende mban rekordin e Major League Baseball për mesataren e goditjes në karrierë në 0,366.

Deri më tani oferta më e madhe e ka tejkaluar vlerën prej 14,000 dollarë./abcnews.al