PS zgjedh sot delegatët e Kongresit

schedule08:37 - 16 November, 2019

schedule08:37 - 16 November, 2019

Partia Sociailste do të zgjedhë sot delegatët për Kongresin Zgjedhor.

Sekretari i Partisë Socialiste dhe kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla zbuloi se për herë të parë në zgjedhjet e delegatëve të Kongresit të PS-së do të testohet votimi në rrugë elektronike.

Në të gjithë vendin janë hapur 365 vendvotime.

Zgjedhja e delegatëve do bëhet sipas parimit një anëtar, një votë. /abcnews.al