“Protesta më 2 Mars”, Spiropali: Zoti e ndihmoftë Ilir Metën, s’e ndihmon dot më as Luli!

15:32 | 19/02/202015:320

Ministrja per Marrëdheniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka ironizuar thirrjet e presidentit për protestë në 2 mars. “Pyetja është pse Ilir Meta priti Konferencën e Donatorëve për ta ribërë leckë Presidentin! Keqardhja për Presidentin ka sosur. Ajo për Ilir Metën s’ka të sosur! Zoti e ndihmoftë Ilir Metën se Presidentin s’e ndihmon dot më as Luli! Populli jo e jo”.

Sipas saj thirrjet e Metës kundër mazhorancës vijnë sa here miratohen ligje me konsensusin e SHBA dhe BE. Pra sipas saj, ligji qe kundershton Meta me ashpersi per betimin e anetareve te Kushtetueses ka patur edhe dakordesine e nderkombetareve.

“Sa për grushtin e shtetit, ai ka nisur në kokën e Ilirit qysh kur nisi Reforma në Drejtësi dhe do të vazhdojë sa herë që në konsensus me SHBA/BE ne miratojmë ligje që atij i duken grushta”, shkruan Spiropali.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono