“Protesta më 2 Mars”, Spiropali: Zoti e ndihmoftë Ilir Metën, s’e ndihmon dot më as Luli!

schedule15:32 - 19 Shkurt, 2020

schedule 15:32 - 19 Shkurt, 2020

Ministrja per Marrëdheniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka ironizuar thirrjet e presidentit për protestë në 2 mars. “Pyetja është pse Ilir Meta priti Konferencën e Donatorëve për ta ribërë leckë Presidentin! Keqardhja për Presidentin ka sosur. Ajo për Ilir Metën s’ka të sosur! Zoti e ndihmoftë Ilir Metën se Presidentin s’e ndihmon dot më as Luli! Populli jo e jo”.

Sipas saj thirrjet e Metës kundër mazhorancës vijnë sa here miratohen ligje me konsensusin e SHBA dhe BE. Pra sipas saj, ligji qe kundershton Meta me ashpersi per betimin e anetareve te Kushtetueses ka patur edhe dakordesine e nderkombetareve.

“Sa për grushtin e shtetit, ai ka nisur në kokën e Ilirit qysh kur nisi Reforma në Drejtësi dhe do të vazhdojë sa herë që në konsensus me SHBA/BE ne miratojmë ligje që atij i duken grushta”, shkruan Spiropali.