Prokurori i FIGC kërkon edhe 20 muaj skualifikim për Andrea Agnelli

schedule14:27 - 10 Korrik, 2023

schedule 14:27 - 10 Korrik, 2023

Prokurori i Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) ka kërkuar një ndalim 20 mujor, për t’iu shtuar 2 viteve tashmë të konfirmuara nga bordi i garancisë sportive, për ish-presidentin e Juventus, Andrea Agnelli.

Kërkesa për një përjashtim të ri u formulua sot gjatë seancës së shkallës së parë në gjykatën federale kombëtare për degën e dytë të hetimit Prisma që e sheh Agnellin si të pandehurin e vetëm pas marrëveshjes të 30 majit të kaluar për drejtuesit e tjerë të shtyrë.

Agnelli nuk ka hequr dorë nga ankimi për fitimet kapitale dhe kështu u thirr të përgjigjet në seancë, para gjykatës së kryesuar nga Carlo Sica, edhe për refermin e dytë./ h.ll/abcnews.al